Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Just a game, please

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul
AutorMesaj
Sandara Park

Sandara Park


Mesaje : 135
Data de înscriere : 02/07/2011

Just a game, please  Empty
MesajSubiect: Just a game, please    Just a game, please  EmptySam Iul 02, 2011 5:01 am

Era imbracata cu o pereche de pantaloni scurti, sport de culoare albastru marin si un maieu alb tot albastru, in picioare avea adidasii albi. Intra pe teren privind in jur bosumflata. Nimeni n-avea chef de un joc? Ofta si facu cateva ture de teren pentru a se incalzi, nu vroia sa faca mai apoi febra musculara. Se aseza in mijlocul terenului in stil turcesc, chiar vroia sa se joace, dar nu era nimeni pe aoclo, poate nu le placea sportul.
-Fetele nu vor sa-si strice manichiura de aceea probabil nu vin.. isi zise privindu-si unghile, nu prea-i pasa modul cum arata.
-Baietii joaca basket.. ofta jucandu-se cu un fir de iarba in mana. De cand venise aici i se parea ca intalnise numai copii cu fite, si asta chiar ii displacea.
Sus In jos
Kim Jinyoung

Kim Jinyoung


Mesaje : 125
Data de înscriere : 03/07/2011

Just a game, please  Empty
MesajSubiect: Re: Just a game, please    Just a game, please  EmptyDum Iul 03, 2011 4:41 am

O seară minunată, după părerea lui. Foarte bună de jucat fotbal. Adora acest joc şi probabil ar fi rezistat o zi întreagă să joace. Problema era că nici măcar nu avea cu cine să se joace, aşa că şi-a luat singur mingea sa, s-a îmbrăcat cu nişte pantaloni trei-sferturi negri şi un tricou alb. Nu obişnuia să se îmbrace cu pantaloni trei-sferturi, dar decât să moară de cald, mai bine aşa.
Ieşi din cameră şi se duse drept către teren, şi exact cum se aştepta, era complet gol. Nu era nimeni, sau de la depărtare aşa părea, însă, cu cât se apropia mai mult, se distingea silueta unei persoane ce stătea pe jos. Probabil pierde timpul, se gândi el, luând-o practic la fugă. Nu voia să stea să se încălzească pe teren, aşa că această fugă către teren se putea numi încălzire.
Începu să bată mingea de câteva ori, apoi, ajuns acolo, începu să îi dea câte un şut, şi se jucă practic singur. Oh, I'm forever alone, asta e clar.
A dat la un moment dat un şut la minge, însă în loc să se ducă în sus, se duse în jos şi căzu în capul acelei persoane. Fugi către ea, care acum era întinsă pe spate şi se lăsă în genunchi lângă ea. Îi puse mâna pe frunte şi mări ochii instantaneu. Nu se gândi că i-ar putea face rău. Poate că ar fi trebuit să o anunţe că s-ar putea lovi.
-Eşti bine?întrebă el, îngrijorându-se. Era o fată şi probabil, fetele fiind mai fragile, s-ar fi lovit tare. Te doare? adăugă mai apoi.
Sus In jos
Sandara Park

Sandara Park


Mesaje : 135
Data de înscriere : 02/07/2011

Just a game, please  Empty
MesajSubiect: Re: Just a game, please    Just a game, please  EmptyDum Iul 03, 2011 5:05 am

Privi plictisita in jur, chiar n-avea chef nimeni sa se joace? Isi duse privirea spre baiatul ce intrase pe teren, macar nu era singura care bantuia pe acolo, intunericul n-o lasa sa vada mai nimic, ofta si se lasa pe spate, insa nu pentru mult timp, se ridica in fund, dar simti o lovitura in cap si cazu la loc inchizand instantaneu ochii.
Ploua cu mingi azi? N-am umbrela pentru asa ceva. isi spuse in gluma si isi puse o mana la cap. Deschise ochii incercand sa scape de durerea care se invi in capul ei, numai asta-i mai lipsea in acel moment.
-Da' tu din ce ma crezi pe mine? Din sticla sa ma sparg repede? spuse incet ridicand o spranceana. Se ridica in fund masandu-si locul lovit, voia sa para mai rezistenta, insa capul o durea ingrozitor. Stranse din dinti, incercand sa se calmeze.
-Ploua cu mingi? a intrebat pe un ton copilaresc ducandu-si privirea spre cer buimaca.


Ultima editare efectuata de catre Sandara Park in Dum Iul 03, 2011 5:29 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Kim Jinyoung

Kim Jinyoung


Mesaje : 125
Data de înscriere : 03/07/2011

Just a game, please  Empty
MesajSubiect: Re: Just a game, please    Just a game, please  EmptyDum Iul 03, 2011 5:20 am

Practic nu îi răspunse la întrebări, dar măcar vorbise. Era şi ăsta un semn că totuşi era bine. Măcar putea vorbi. Nu ştia de ce, dar îi veni să râdă când auzi vorbele ei. Nu o credea din sticlă, dar având în vedere că acea minge era destul de grea şi el dădu cu piciorul foarte tare, sigur durea tare. Ea dorea să îl facă pe băiat să creadă că e în regulă, însă el ştia clar că nu îi era atât de bine pe cât spunea tânăra. S-a ridicat încet şi şi-a luat mâna de pe capul ei.
-Oh! Stai aici, spuse şi o luă la fugă către camera sa, de unde îşi luă o pungă cu gheaţă, apoi veni la fel de repede înapoi. Măcar atât putea să facă şi el. Din moment ce a lovit-o, el trebuie să aibe grijă de ea acum.
S-a aşezat lângă ea, punându-i punga cu gheaţă deasupra capului, în locul în care o lovi. N-a mai avut curajul să dea ochii cu ea de data asta, şi doar a continuat să privească în jos, muşcându-şi neîncetat buza inferioară.
-Îmi pare rău.
Sus In jos
Sandara Park

Sandara Park


Mesaje : 135
Data de înscriere : 02/07/2011

Just a game, please  Empty
MesajSubiect: Re: Just a game, please    Just a game, please  EmptyDum Iul 03, 2011 5:31 am

-Nu plec nicaieri.. a spus incet cand a observat ca baiatul a plecat undeva, nu stia unde, dar avea sa stea acolo.
-Auci...doare.. spuse frecandu-si locul ranit. S-a ridicat si s-a dus dupa minge, a luat-o in mana si s-a intors la locul de unde plecase, a inceput sa se joace cu mingea in mana. Tresari cand il vazu pe baiat, se speria usor, si isi dadea seama ca e mai mult o prostie asta.
Stramba copilaresc din nas cand simti gheata rece pe cap.
-Mi-a inghetat creierul, e mai rau ca atunci cand mananc inghetata. a spus, apoi isi ridica privirea spre el.
-Poftim? Ah, nu e nimic, trebuia sa-mi iau o umbrela, la meteo nu a spus ca va ploua cu mingi, e vina lor. a dat simplu din umeri. Glumea si ea, acum n-avea sa-l ia la bataie pentru o greseala, in fiecare zi se intampla cate un accident,cat timp nu era intentionat pe ea n-o deranja cu nimic.
Sus In jos
Kim Jinyoung

Kim Jinyoung


Mesaje : 125
Data de înscriere : 03/07/2011

Just a game, please  Empty
MesajSubiect: Re: Just a game, please    Just a game, please  EmptyDum Iul 03, 2011 6:10 am

O văzu mai devreme cum începuse să se joace cu mingea. Oare ar fi acceptat să se joace cu el, doar de data asta? Nu, poate că nu ar fi o idee bună să se joace fotbal cu ea. S-ar fi putut lovi şi acesta ar fi ultimul lucru care şi l-ar dori. Considerase că o lovise destul pe ziua de azi.
A afişat un zâmbet în colţul gurii când auzi că îi îngheţase creierul, fiindcă e mai rău ca aunci când mănâncă îngheţată. Îşi ridică privirea înspre ea, retrăgându-şi încet mâna în care se afla acea pungă cu gheaţă. Era rece, întradevăr, dar i-ar fi făcut bine.A dat din umeri şi a continuat să o privească. Era chiar drăguţă, nu putea să nege acest lucru nicicum. A strâmbat uşor din buze când consideră că o privise de ajuns şi se ridică de pe jos, luând mingea şi o aruncă într-un colţ al terenului. Minge nemernică, numai bătăi de cap provoci. Mai întâi am pierdut meciul din cauza ta şi acum ai şi lovit o asemenea fată drăguţă.
În acel moment dorea să îi afle numele fetei, dar probabil dacă ar fi întrebat-o, ar fi crezut că a lovit-o cu mingea intenţionat doar ca să ajungă să vorbească [,] cu ea. Aşa că, a preferat să tacă şi îşi îndreptă privirea către cerul întunecat.
-Niciodată să nu îi crezi pe cei de la meteo. Nu e adevărat nimic din ce zic ei acolo.
Sus In jos
Sandara Park

Sandara Park


Mesaje : 135
Data de înscriere : 02/07/2011

Just a game, please  Empty
MesajSubiect: Re: Just a game, please    Just a game, please  EmptyDum Iul 03, 2011 6:52 am

Puse gheata jos si isi duse o mana la cap, i se udase putin parul, ofta scurt. Nu prea-i pasa de asta, dar chiar nu dorea sa raceasca, nu voia sa stea inchisa in cabana aceea, era oribila, in plus ii era frica de soareci. Ura sa fie racita, ii crestea temperatura si isi simtea capul de 10 ori mai greu decat era in realitate.
-Da?! Bine, maine o sa-mi iau o umbrela si fac rost de un tanc, cine stie, poate o sa ploua cu masini sau alte chestii.. a dat nevinovata din umeri.
-Dara, incantata! se prezenta ridicandu-se, spera ca baiatul sa-i spuna numele sau, altfel de cate ori il intalnea trebuia sa-i puna o porecla si nu prea era buna la asa ceva. Durerea de cap incepu sa se retraga, probabil, nici nu se mai gandea la ea.
-Joci? intreba privind mingea, se plictisea, in plus, de aceea venise aici. Era un teren de fotbal, numai fotbal se juca acolo, nu?! Macar asta credea ea.
-Te log, log, log, stau eu un poarta daca vrei. spuse ca un copil mic, apoi ii zambi larg.
Sus In jos
Kim Jinyoung

Kim Jinyoung


Mesaje : 125
Data de înscriere : 03/07/2011

Just a game, please  Empty
MesajSubiect: Re: Just a game, please    Just a game, please  EmptyDum Iul 03, 2011 11:32 am

Începu să râdă încet când auzi că o să îşi ia un tanc fiindcă poate o să plouă cu maşini. Da, şi o să realizezi că sunt cei de la Transformers. Nu? A continuat să privească în sus, până când ea se ridică şi se prezentă. O chema Dara? Ca pe cea... de la 2ne1? A zâmbit şi şi-a dat apoi seama că şi numele lui este ca al patronului de la JYP ent.
-Jinyoung, dar poţi să-mi spui Genie, sau Youngie, sau mă rog, cum vrei tu, spuse el nedând prea multă importanţă poreclelor lui. Până la urmă, fiecare îi spunea cum vrea. Nu se supăra când primea tot felul de porecle, totul până la acele porecle care exprimă legume, animale sau alte chestii nu foarte plăcute la auzul lui.
Fata începu să-l roage să se joace cu ea, zicând chiar că va sta ea în poartă. Dacă ar fi stat în poartă, ar fi putut da foarte simplu gol, aşa că a ales să stea el în poartă, dorind să vadă cum va da gol.
-Normal că joc! Dar... stau eu în poartă, adăugă după ce a afişat un zâmbet călduros pe chip şi îşi muşcă încet buza.
Sus In jos
Sandara Park

Sandara Park


Mesaje : 135
Data de înscriere : 02/07/2011

Just a game, please  Empty
MesajSubiect: Re: Just a game, please    Just a game, please  EmptyDum Iul 03, 2011 12:15 pm

-Waa...esti rau, ce crezi ca sunt chiar asa proasta la fotbal? Hei! Sa stii ca puteam sa joc si la Barcelona, daca vroiam, dar eh..n-am vrut! a scos rautacios limba la el prefacandu-se suparata. A luat mingea in mana si i-a facut semn sa stea in poarta. Juca mai mult de placere nu ca s-ar fi priceput la joc, in copilarie numai fotbal juca fiind considerata un baiat. A strambat buzele punand mingea jos, il privi atent pe baiat, incercand sa gaseasca un loc unde sa dea exact si sa stie ca nu poate sa prinda mingea.
-O sa regreti ca ai vrut sa stai in poarta... spuse incet zambind malefic din coltul gurii, macar n-avea sa se plictiseasca acum ca avea o companie. Isi duse mana la gura, nu stia de ce ii venea sa rada, incerca sa se calmeze si isi musca buzele concentrandu-se la poarta.
Sus In jos
Kim Jinyoung

Kim Jinyoung


Mesaje : 125
Data de înscriere : 03/07/2011

Just a game, please  Empty
MesajSubiect: Re: Just a game, please    Just a game, please  EmptyDum Iul 03, 2011 1:57 pm

OFF: Pentru început, vreau să îmi cer scuze pentru postul kilometric :]] sper că nu te deranjează =D
ON:
-Nu, normal că nu cred asta; doar îmi place să stau eu în poartă. Mi se pare mai distractiv aşa, zise şi se duse înspre poartă, pregătindu-se pentru a apăra. Sincer vorbind, era praf când era vorba să stea în poartă. Tot timpul cădea şi ajungea să se lovească, nu prindea mingea şi poate că aceste mici detalii ar fi perfecte ca să o lase pe fată să câştige. Sau poate... ar trebui să dea tot ce e mai bun din el ca să piardă ea? Care din aceste opţiuni ar face-o să se simtă bine? Cel mai probabil ar bucura-o să câştige ea, aşa că, asta o să facă. O să fie uşor, şi-aşa nu se pricepea.
O să regrete, clar, deja începea. Şi-a închis încet ochi şi a strâns din pumni în timp ce îşi muşcă fără milă buza inferioară. Observă că şi fata făcea acelaşi lucru dar nu prea înţelegea de ce. Părea că se concentrează tare asupra acestui joc, pe când el, abea aştepta să facă schimb de locuri cu ea.
O privi atent, inima bătându-i într-un ritm extrem de alert. Nu a mai bătut atât de repede de mult timp. Probabil de acum patru sau cinci ani, când a trebuit să îi ţină locul unui prieten la un meci de fotbal şi pe atunci era praf la acest joc. În loc să fugă după minge, el se oprea şi începea să se plângă că nu poate prinde mingea şi a fost lovit chiar de ea. O vedea cum se apropie, dar fiind practic în şoc, nici măcar nu putea să se mişte. Îl lovi în cap şi căzu. Simţea aceeaşi teamă şi în acel moment şi ştia că dacă o păţeşte iarăşi, nu mai joacă fotbal în viaţa lui. Ar fi fost a doua oară din viaţă când zice asta. Aşa a zis şi atunci, dar tentaţia era prea mare şi plus, ar fi părut un ciudat.Şi-ar fi pierdut timpul în alte moduri nu foarte plăcute de alţii. Eventual ar fi stat numai în casă, mâncând şi dormind non-stop. Aceasta ar fi fost o zi banală din viaţa la fel de banală a lui banalul Kim Jinyoung, cu porecla banală Genie. De acum câţiva ani primi această poreclă nu foarte plăcută pentru el. Numele unei melodii de la renumita trupă So Nyu Shi Dae a.k.a Girls' Generation. Prietenii lui ciudaţi i-au zis aşa, datorită acelui "Jin" din numele său. A fost stresat şi chinuit de această poreclă. Mai bine zis, bântuit. A fost numit chiar şi fată din cauza ei. Practic, Genie sună de parcă ar fi porecla unei fete, iar el era băiat. Însă, la fel de drăguţ şi adorabil ca o fată. A fost numit fată şi din cauza că se speriase destul de rapid şi nu avea pic de curaj. Dovadă că în acest moment începu încet să tremure şi înghiţise în sec de vreo câteva mii de ori. Ba chiar, începuse să îşi şi roadă unghiile. Alt obicei prostesc, pe lângă cel cu muşcatul buzei. Ticuri prinse din cauza prietenilor lui care spuneau că e foarte sexy să îţi muşti buza, şi foarte seducător să îţi rozi unghiile. Nu cred că gândea în acele momente când Jinyoung i-a crezut pe fiecare în parte şi a început să le facă prea des, până când deveni un tic. Trebuie să mă calmez, altfel o să fiu numit iar fată. Gândindu-se la asta, a reuşit să se relaxeze şi începu să respire normal, fără să îşi roadă unghiile sau să îşi muşte buzele sau orice alt tic enervant.
O privi pe fată ce îi aducea aminte de o colegă de-a lui foarte mult. Putea spune că era chiar o amică, o amică ce adorase mult timp, însă părinţii tot timpul îi aduceau zilnic aminte să se ţină de şcoală şi să lase viaţa amoroasă la o parte. Dacă ar fi început cu viaţa amoroasă, ar fi dovedit că a crescut, iar părinţii lui nu voiau să-l vadă mare. Îl doreau aşa, mic, să nu mai crească.
-Come to *appa! începu el să strige, parcă la minge. Da, uneori când mai avea un pic de alcool la bord parcă o lua razna şi începea să vorbească cu mingea. Era singur, deh, nu avea cu cine vorbi şi mingea era tot timpul acolo să-l asculte fără să comenteze sau să îi spună că nu a făcut bine, sau a făcut bine. Cu toate că simţea nevoia de a mai auzi vocea cuiva care să îi zică [,] că face bine orice lucru.
Într-un final, a reuşit să îşi concentreze atenţia asupra mingii din faţa lui, care se apropia parcă în slow-motion de el. Era prea afundat în gânduri să realizeze că mingea venea cu o viteză destul de mare. Fata chiar era bună! Din tooaaate punctele de vedere, nu numai la fotbal. S-a mişcat uşor în partea dreaptă şi a reuşit să oprească mingea. Din moment ce în ochii lui mingea se mişca în slow-motion, a fost uşor pentru el să o prindă. Dar când o prinse, parcă mingea îi alunecase din mâini şi a căzut. S-a rostogolit până în poartă. Se poate numi gol ăsta? Practic, da! Nu se aştepta la asta, sau poate se aştepta dar nu voia să creadă că i s-ar întâmpla lui asta. A început să râdă încet şi se trânti pe jos, stând în stil turcesc.
-Mwo-ya! Mingea asta e malefică. Ce i-ai făcut?
_________________
Dacă nu ştiai...
*appa=tată, în coreeană =D


Ultima editare efectuata de catre Kim Jinyoung in Dum Iul 03, 2011 2:03 pm, editata de 2 ori (Motiv : 'cuz i'm stupid. oh, dacă mai vezi pe undeva că am scris la feminin:]] sorry, nu am mai fost băiat pe un forum rpg de ceva timp >///<)
Sus In jos
Sandara Park

Sandara Park


Mesaje : 135
Data de înscriere : 02/07/2011

Just a game, please  Empty
MesajSubiect: Re: Just a game, please    Just a game, please  EmptyDum Iul 03, 2011 2:11 pm

Off: Ah, nu e nimic,imi place sa citesc, crede-ma :]] Si..nu-ti face griji si eu probabil voi scrie la masculin :-" >_<

On:
Isi trosni degetele, desi stia ca nu e prea frumos, ce-i pasa ei?! Privi mingea, apoi baiatul, parea deja in alta lume, probabil trebuia sa-l trezeasca, altfel adormea acolo. Chicoti si inchise ochii. A dat cat a putut de tare cu piciorul in minge. Dragut, tocmai i se oprise durerea de cap, acum incepea cea a piciorului , a deschis un ochi sa vada daca a dat gol si a sarit in sus precum un copil mic.
-Daaa! Sunt cea mai tare N-ai nici o sansa, sunt prea suprema! spuse ducandu-si mainile la talie zambind mandra, nu credea ca va inscrie, defapt nici nu prea conta daca dadea gol sau nu , totul era pentru distractie. La ea mereu era distractia pe primul loc.
S-a apropiat de el si i-a copiat pozitia.
- Ce? Insinuezi cumva ca am trisat? scoase limba la el rautacioasa. Isi duse un deget pe fruntea baiatului apasand.
-Chu~ spuse precum un copil mic.
Sus In jos
Kim Jinyoung

Kim Jinyoung


Mesaje : 125
Data de înscriere : 03/07/2011

Just a game, please  Empty
MesajSubiect: Re: Just a game, please    Just a game, please  EmptyDum Iul 03, 2011 2:25 pm

Reacţia fetei o făcea şi mai cute decât era. Îi plăcea aşa. O fată copilăroasă, care joacă fotbal. Era drăguţ, poate prea drăguţ şi ar trebui să se gândească clar la altceva, fiindcă probabil ar reacţiona într-un mod nu foarte plăcut în acest moment.
-Supremă...? Da, sigur. A început să râdă încet şi o privi cum se apropie. Mintea lui o luase razna. Înnebunise încetul cu încetul de când se gândise la atât de multe lucruri în doar două secunde sau chiar mai puţin. De ce i se părea că fata devenea din ce în ce mai schimbată în timp ce se apropia? O luase razna! În loc să o vadă aşa cum era, el şi-o imagina într-o fustă scurtă şi alte chestii aiurea. Ce frustrat sunt...! Nu îşi mai imaginase vreo fată aşa. Oare era ceva greşit la ea, sau la el? Cel mai probabil la el. A scuturat din cap, dând extrem de tare din el, parcă dorind să alunge un asemenea gând din capul său. A clipit şi de câteva ori, asigurându-se că o vede normal. Ea se aşeză lângă el, copiindu-i poziţia de mai devreme.
El nu insinua nicicum că ar fi trişat, fiindcă nu ar fi avut cum. Sau poate.. ar fi pus cremă pe minge ca să alunece, dar nu avea cum, nu era mingea plină de cremă. A fost doar noroc, atâta tot.
-Nu, nu! Nicigând, zise şi începu să gesticuleze din mâini, dând şi din cap în acelaşi timp în sens negativ. Se opri când fata îşi puse degetul pe fruntea sa, apăsându-l. A clipit de câteva ori, privind-o mai apoi în ochi, intens, poate prea intens.
-Chu nu e acel sunet când cineva pupă ceva, sau cineva? a întrebat, începând să râdă încet, nerealizând faptul că şi-a întors încet capul, parcă cerând un pupic pe obraz.


Ultima editare efectuata de catre Kim Jinyoung in Dum Iul 03, 2011 2:27 pm, editata de 1 ori (Motiv : Mă duc la nani =3 Chuuu :]]! Noapte bună.)
Sus In jos
Sandara Park

Sandara Park


Mesaje : 135
Data de înscriere : 02/07/2011

Just a game, please  Empty
MesajSubiect: Re: Just a game, please    Just a game, please  EmptyDum Iul 03, 2011 11:43 pm

A stat putin pe ganduri, probabil avea dreptate.
-Nu stiu, nu ma intreba, n-am experienta. a dat nevinovata din umeri, s-a lasat putin in fata si si-a lipit pentru scurt timp buzele de obrazul baiatului.
-Acum e mai bine? intreba zambind larg, ea nu se atingea nici de o fata, nu-i vene sa creada ca tocmai se atinse de un baiat, da, ceva era in neregula. Sigur trebuia sa renunte la dulciuri sau la alte tampenii ce o faceau sa-i ia mintea razna. Se lasa pe spate, si isi baga mainile sub cap ducandu-si privirea spre cer. Se ridica repede, in scurt timp, in picioare.
-Hai! Mai jucam?! Stau eu in poarta! zambi vesela luand mingea in mana.
-Sa te vedem, sigur nu dai gol, e imposibil, sunt prea buna la jocul asta. glumi ea prefacandu-se mandra, isi duse o mana aproape de baza gatului inchizand ochii. Ii intinse mingea si deschise rapid ochii.
-Daca ma lovesti o sa platesti pentru asta. s-a prefacut suparat, vrand sa-l faca pe baiat sa renunte. Oricum pentru ea nu prea contau loviturile, durerea trecea repede, deci nu era o problema.
Sus In jos
Kim Jinyoung

Kim Jinyoung


Mesaje : 125
Data de înscriere : 03/07/2011

Just a game, please  Empty
MesajSubiect: Re: Just a game, please    Just a game, please  EmptyLun Iul 04, 2011 5:26 am

Nu s-ar fi gândit că ea ar fi fost atât de atentă la el încât să vadă că a întors obrazul către ea, şi în primul rând, nu s-ar fi gândit că ar fi şi ţinut cont de asta şi l-ar fi pupat. A fost un pupic scurt, dar dulce. Inima începea să-i bată mai tare decât de obicei şi se înroşi uşor în obraji. Exact ca acum câţiva ani când acea colegă a lui făcuse la fel ca Dara. Îşi întoarse capul în partea dreaptă, ca să nu vadă Dara că se înroşi. Dar nu ar fi putut să stea aşa şi când fata vorbea. Ar fi părut un nesimţit, aşa că, ea când începu să vorbească, ridică privirea către ea. Probabil nu mai era roşu acum, asta ar fi fost bine!
Mai voia să joace. Fata chiar avea energie, nu glumă! Bine, şi el avea dar ar fi fost mult mai distractiv dacă erau mai mulţi. Şi prin cuvântul "mulţi" s-a referit la băieţi. Fetele s-ar fi lovit şi sigur după aceea, băieţii se simţeau vinovaţi şi trebuiau să aibe grijă de ele. A privit-o fără vreo expresie anume pe faţă şi s-a ridicat şi el, ducându-se în faţa ei, foarte aproape. Pe faţă îi apăru un zâmbet în colţul gurii şi îşi duse mâna sub bărbia ei, ridicându-i chipul lent şi o privi în ochi.
-Nu te lovesc. Promit...!, zise şi îi dădu un pupic scurt pe frunte. De asemenea, luă şi mingea şi se îndepărtă încet de ea.
Avea să câştige repede. Era prea bun la asta. Ultima dată a dat cinci goluri la rând şi mai ales acum, că se şi antrenase, ar fi dat mai multe goluri. Dar totuşi... dorea să piardă şi de data asta în favoarea ei.
A lăsat mingea jos şi a început să alerge către ea, muşcându-şi încet buza inferioară. Oare trebuia să lovească tare? Sau mai încet? Dacă dădea tare erau posibilităţi mai mari să o lovească pe fată şi chiar nu îşi dorea asta, acum, când promise.
Din cauza vitezei, a lovit destul de tare mingea şi s-a oprit, ducându-şi mâinile la ochi, însă privind printre degete.
Sus In jos
Sandara Park

Sandara Park


Mesaje : 135
Data de înscriere : 02/07/2011

Just a game, please  Empty
MesajSubiect: Re: Just a game, please    Just a game, please  EmptyLun Iul 04, 2011 5:54 am

Zambi larg, se cam plictisea, dar prefera sa taca, era mai bine decat singura. Si-a aranjat bluza privindu-l atent pe baiat, incerca sa se concentreze la minge, era doar un joc, deci nu prea conta daca prindea mingea sau nu. A fost luata prin surprindere cand baiatul a dat cu piciorul in minge si a incercat sa sara dupa ea, insa nici macar n-a atins-o cu degetele, mingea intrand direct in poarta, cazu jos nemaiputand sa-si tina echilibrul.
-Auci.. se bosumfla stramband din nas, ramase jos si se intinse dupa minge.
-Esti bun la fotbal. ii arunca obiectul din piele zambind, era si normal sa fie mai bun ca ea, o fata nu prea era buna pentru acest joc, desi ei nu-i prea pasa asta. Unde era distractie era scris si numele sau, nu contau loviturile sau alte chestii incluse in joc.
Sus In jos
Kim Jinyoung

Kim Jinyoung


Mesaje : 125
Data de înscriere : 03/07/2011

Just a game, please  Empty
MesajSubiect: Re: Just a game, please    Just a game, please  EmptyLun Iul 04, 2011 6:39 am

Cu toate că o lovise tare, se aştepta ca fata să o prindă, sau măcar să îi facă ceva încât să nu intre în poartă. Poate ar fi fost mai bine să o lovească mai uşor. A oftat scurt şi şi-a lovit fruntea cu palma. O văzu cum căzu şi îşi muşcă încet buza. Promisese să nu o mai lovească, şi la asta nu se referise numai la lovituri cu mingea ci la orice. Pariu că se lovise acum. S-a apropiat rapid de ea şi a întins mâna către fată, ca să o ajute să se ridice.
-Eşti bine? a afişat un zâmbet tâmp pe faţă şi în acel moment îi veni o idee splendidă, după părerea lui. Hei! Ce zici de o plimbare? Haide, nu mă lăsa şi tu singur, începu el să se roage, ba chiar, îşi împreună mâinile şi făcu o faţă de câine plouat. Dacă accepta, nu se mai putea lovi niciunul dintre ei, el o să scape de hainele lui jalnice şi aşa o să petreacă mai mult timp cu ea şi pot deveni prieteni destul de buni.
Când ea se ridică şi ajunse în dreptul lui, el îşi duse o mână după gâtul fetei şi o trase puţin mai aproape. O privi zâmbind.
-Ce zici, vii?
Sus In jos
Sandara Park

Sandara Park


Mesaje : 135
Data de înscriere : 02/07/2011

Just a game, please  Empty
MesajSubiect: Re: Just a game, please    Just a game, please  EmptyLun Iul 04, 2011 7:05 am


Cand o intreba daca e bine ridica sceptica o spranceana.
-Pff...serios, nu sunt ca una dintre pipitele pe care le intalnesti tu, nu plang daca nu-mi sta bine parul si nu chem salvarea daca mi se rupe o unghie! S-a ridicat scuturandu-si pantalonii. Probabil nu era cel mai frumos raspuns al ei, intelegea ca-l ingrijoreaza, dar nu se simtea in largul sau cand cineva o intreba daca e bine la fiecare lovitura.
A stat putin pe ganduri, nu era o idee rea pentru o plimbare, dar n-avea de gand sa mearga in pantaloni scurti.
-Okei, unde ne intalnim? Eu..ma duc sa ma schimb, ce zici in fata cantinei? isi ridica privirea spre el zambind.
Sus In jos
Kim Jinyoung

Kim Jinyoung


Mesaje : 125
Data de înscriere : 03/07/2011

Just a game, please  Empty
MesajSubiect: Re: Just a game, please    Just a game, please  EmptyLun Iul 04, 2011 8:07 am

-Bine atunci. Nu o să mă mai îngrijorez nici măcar un pic când tu te loveşti sau păţeşti ceva, ok? A afişat un zâmbet, unul mai mult forţat, fiindcă îl cam deranjase modul în care fata îi răspunse. Poate că şi el exagerase un pic când a venit repede la ea să o întrebe dacă e bine. Doar căzuse, dar cine ştie, poate s-ar fi lovit la cap sau în alte părţi. El tot timpul a fost aşa, şi nu se mai poate schimba. Eventual s-ar fi schimbat mai în rău, dar în mai bine în niciun caz.
Se duce să se schimbe? De ce?! De ce ea? Ea arăta bine aşa cum era îmbrăcată, însă el era jalnic. Avea nişte picioare de fată, ceea ce e cam ciudat pentru băieţi. Nu avea nici măcar un fir de păr, şi picioarele îi erau subţiri. Era prea slab şi prea înalt. Nu cred că ajungea la 50 de kg, şi avea 178 cm.
-În regulă. După treizeci de minute ne întâlnim în faţa cantinei. A zâmbit şi şi-a luat mingea în mână, trecând cu limba peste buze, umezindu-le. Îi făcu uşor cu mâna fetei şi se îndreptă către cabana unde stătea el. O luase la fugă, ca să aibe mai mult timp pentru a se pregăti. Ajuns acolo, îşi scoase nişte pantaloni gri, strâmţi, cu mai multe nuanţe din acea culoare şi îşi puse o curea neagră, care avea într-o parte un lanţ care venea deasupra pantalonilor. Se îmbrăcă rapid cu ei, apoi îşi puse un tricou roşu cu o ancoră albă pe el, şi o vestă neagră de piele neîncheiată. Îşi puse la o mână o brăţară cu ţinte, neagră, şi una mai subţire roşie cu pătrăţele albe, iar la cealaltă o brăţară tot cu ţine, numai că era portocalie. În picioare îşi puse nişte teneşi de la All Stars gri şi se privi într-o oglindă micuţă. Arăta bine. Mai bine decât mai devreme, asta era clar.
Părul şi-l lăsase aşa cum era, doar a mai trecut cu pieptănul prin el şi atâta tot. Deja trecuseră douăzeci de minute, deci mai avea încă puţin. Însă, ceva i se părea că lipseşte. Oh da! Căştile care le purta tot timpul trebuiau să fie şi ele pe-acolo. Îşi luă căştile mari, negre, şi şi le puse la gât. S-a dat cu parfum şi apoi a ieşit din cabană, îndreptându-se către cantină. Fata nu era acolo, aşa că o va aştepta, nu contează cât. S-a sprijinit cu spatele de cantină şi îşi ridică privirea către cer.

_________
Fiindcă sunt oarecum praf la descris ţinute xD uite-te la cel cu vestă neagră şi tricou roşu din videoclipul ăsta: https://www.youtube.com/watch?v=8BDGQYDua40 =D
Sus In jos
Sandara Park

Sandara Park


Mesaje : 135
Data de înscriere : 02/07/2011

Just a game, please  Empty
MesajSubiect: Re: Just a game, please    Just a game, please  EmptyLun Iul 04, 2011 8:33 am

S-a indreptat si ea spre cabana sa, insa foarte incet, nu prea se grabea, nu gasea motiv. Intra in cabana si isi dadu imediat maieul jos, deschise dulapul privind plictisita prin el, nu prea isi luase multe haine la ea, n-o pasiona tinuta . Intr-un final si-a luat o pereche de blugi negrii, pe picior, un tricou alb cu diferite desene ce simbolizau buze pe el si o geaca de pielea. Si-a pus la mana o bratara neagra din piele si la gat un lantic de care atarna o cruce aurie, iar in picioare balerini negrii din piele. Isi defacu parul lasandu-l pe umeri si-l pieptana, se privi in oglinda razand.
-Parca m-as duce la o intalnire. si-a zis privindu-si reflectia din oglinda, ciudat. A dat negativ din cap. A iesit in scurt timp din cabana alergand spre cantina, se opri in fata baiatului incercand sa-si regleze respiratia.
-Scuze de intarziere. isi duse o mana la piept, inspirand si expirand calm.
Sus In jos
Kim Jinyoung

Kim Jinyoung


Mesaje : 125
Data de înscriere : 03/07/2011

Just a game, please  Empty
MesajSubiect: Re: Just a game, please    Just a game, please  EmptyLun Iul 04, 2011 9:08 am

O aşteptase probabil de vreo 15 minute, şi deja începea să se plictisească. O înţelegea totuşi. Era fată şi sigur stă o grămadă să se aranjeze. Din plictiseală, începu să fredoneze o melodie "Hands up" de la 2pm. Melodia era făcută chipurile pentru club, dar el niciodată nu ar fi reuşit să danseze şi să se distreze pe ea. Nu avea acel ceva care să te facă să o iei razna când auzi melodia. A trecut cu mâna prin păr de câteva ori şi începu să privească în gol. Într-un final apăru fata, alergând. Îşi ceru scuze de întârziere. El a scos iPod-ul din buzunar şi a privit ceasul. Întârziase destul, dar nu era o problemă pentru el. A zâmbit şi şi-a pus o mână pe umărul ei, bătând-o uşor prieteneşte.
-Nu-i nicio problemă.
O privi destul de intens, realizând abea atunci că nu era numai cute, ci chiar frumoasă. Ochii lui îi cercetau fiecare părticică din corpul ei, oftând încet când ajunse cu privirea la picioarele ei. Avea blugi lungi acum, nu mai erau acei pantaloni scurţi care lăsau să i se vadă picioarele frumoase la vedere. Dar oricum ar fi, ea tot frumoasă rămâne. A zâmbit, mutându-şi privirea către orice altceva.
-Hai să mergem înafara satului. Ce zici? a întrebat, întorcându-şi privirea către chipul ei şi o privi în ochi. Chiar nu avea unde să o ducă în acel sat, dar nu ştia dacă aveau voie să iasă din sat, din moment ce erau în tabără. Dar pentru el nu conta, o să iasă oricum din acel sat cu sau fără Dara. Problema era alta: cu ce ies ei din sat. El nu avea maşina aici, dar noroc că în acel sat era o persoană care îl cunoaşte şi avea şi maşină. Era perfect. Se pregăti să îşi scoată telefonul ca să sune şi să anunţe că vrea maşina, dar mai întâi trebuia să vadă dacă şi fata era de acord.
Sus In jos
Sandara Park

Sandara Park


Mesaje : 135
Data de înscriere : 02/07/2011

Just a game, please  Empty
MesajSubiect: Re: Just a game, please    Just a game, please  EmptyLun Iul 04, 2011 9:30 am

Se simtea privita, poate chiar prea privita de baiat, isi duse o mana la ceafa incercand sa priveasca in alte parti. Zambi chinuit. Inafara satului? Aveau voie? Chiar nu voia sa se rataceasca pe cine stie unde, daca nu gaseau iesirea? Daca erau atacati de un psihopat criminal? Si-a dus mana la gura si a a ras usor, de ce se gandea tocmai la asta? Eh..era obisnuit pentru ce avea in cap. Ii analiza imbracamintea. Nu arata chiar asa rau precum se gandea ea, dar totusi credea ca exagerase putin cu imbracamintea, nu era ca si cum ar fi mers intr-un loc special, spera la o plimbare in aer liber.
-Mdeah...cred ca mi-ar placea. a spus nesigura pe ea, isi lasa privirea in jos bosumflata si ofta.
-Hai oriunde vrei tu, nu prea conteaza. l-a privit zambind copilaresc.
Sus In jos
Kim Jinyoung

Kim Jinyoung


Mesaje : 125
Data de înscriere : 03/07/2011

Just a game, please  Empty
MesajSubiect: Re: Just a game, please    Just a game, please  EmptyLun Iul 04, 2011 9:54 am

La un moment dat fata începu să râdă. Avea un râs aşa adorabil, încât îl făcu şi pe el să chicotească. Era atât de cute, ar fi putut să o privească o zi întreagă sau chiar mai mult fără să se plictisească. În scurt timp fata acceptă şi el a scos telefonul din buzunar, apelând acea persoană şi ea venind în aproximativ cinci minute. Se aştepta ca să îi aducă o maşină, dar era o motocicletă. Lui îi era frică de motociclete. Nu condusese niciuna până acum şi îi era frică să conducă acum, cu ea. Privi motocicleta preţ de câteva minute şi se învârti în jurul ei, apoi o privi pe fată cu nişte ochi inocenţi.
-Eu nu ştiu să conduc aşa ceva. Dădu din umeri şi din cap, în sens negativ. Înghiţise în sec, parcă dorind totuşi să încerce, dar nu dorea să facă vreo prostie şi să o rănească pe fată.
-Aigoo... Hai să încercăm, zise şi oftă scurt, înmânându-i o cască, şi se urcă pe motocicletă. Începu să tremure, exact ca pe terenul de fotbal. De asemenea, începu să-şi muşte buze fără milă şi inima îi bătea mult mai repede. "Mi-e frică de mor." se gândi el, şi o privi pe fată. Oare avea destulă încredere în el ca să se urce pe motocicletă alături de Jinyoung? Ar fi înţeles-o dacă nu ar fi avut destulă încredere. Până la urmă, abea se cunoscuseră. Câtă încredere poţi avea într-un, oarecum, străin?
Sus In jos
Sandara Park

Sandara Park


Mesaje : 135
Data de înscriere : 02/07/2011

Just a game, please  Empty
MesajSubiect: Re: Just a game, please    Just a game, please  EmptyLun Iul 04, 2011 10:18 am

Nu avea de gand sa se urce pe asa ceva, mai ales ca el nu stia s-o conduca, ii privi atent fiecare gest.
-Asta faceai si pe terenul de fotbal, daca o sa se intample cu motocicleta ce s-a intamplat cu mingea, prefer sa stau cat mai departe. s-a dat cativa pasi in spate, toate aveau o limita, nu-i era frica de durere, insa cand venea vorba de un posibil accident ce i-ar fi provocat moartea se schimbau total lucrurile.
Si ce tot o apucase? Nici macar nu-l cunostea, putea fi oricine, probabil un evadat sau altcineva, n-avea de unde sa-si dea ea seama, degeaba era dragut. Pana acum gandise optimist, dar...stirile nu se inventau degeaba, dupa parerea sa, si cate tampenii se intamplau zi de zi prefera sa stea singura.
-Eu cred ca m-am razgandit! zambi usor chinuit. Spera sa nu-l supere pe baiat, dar prefera sa alerge kilometrii intregi decat sa ajunga direct la spital.
-Eh..um...distractie placuta! zambi vesela si-l batu usor pe umar.
Sus In jos
Kim Jinyoung

Kim Jinyoung


Mesaje : 125
Data de înscriere : 03/07/2011

Just a game, please  Empty
MesajSubiect: Re: Just a game, please    Just a game, please  EmptyLun Iul 04, 2011 10:27 am

Oh, şi eu care voiam să ajung tocmai la un parc de distracţii! Ce tot spun? Nu ar accepta să vină cu mine nici cu o maşină. It's okay. I'm used to it. Era cât pe ce să îşi scoată casca, dar fata îl bătu uşor pe umăr şi îi ură distracţie plăcută. Se bosumflă uşor, oftând. Nu ar fi fost o idee rea să încerce pentru început singur, dar nu a făcut-o să se schimbe şi să iasă degeaba. Nu ar fi putut să o lase aşa, nu? Normal că nu. Şi-a dat casca jos şi a coborât, ducându-se după ea, apucând-o de antebraţ de la spate.
-Hei! Stai. Măcar să mergem într-un parc neexistent de pe-aici? Oh haide, o să mă plictisesc vara asta singur. Cică am venit aici să-mi fac prieteni dar... mhm, se pare că fac ceva şi nu e bine. Scuze că te-am făcut să ieşi degeaba, dar, poate, dacă vrei să mergem pe undeva pe-aici? Pe jos. Nu fac asta pentru că am de gând să te violez sau chestii, cum gândesc unele fete, ci doar vreau să îmi fac nişte prieteni. O trase uşor, făcând-o să se întoarcă [,] cu faţa către el. Chiar dorea să iasă cu ea pe undeva, să se plimbe şi să mai vorbească. Era de treabă, şi chiar ar fi regretat dacă ar fi ratat această şansă de a ieşi cu ea.
Sus In jos
Sandara Park

Sandara Park


Mesaje : 135
Data de înscriere : 02/07/2011

Just a game, please  Empty
MesajSubiect: Re: Just a game, please    Just a game, please  EmptyLun Iul 04, 2011 10:38 am

Tresari cand se simti atinsa si se intoarse cu fata spre baiat zambind chinuit.
-Nu ma gandeam la niciun viol, ma gandeam c-o sa telefonez de la morga, acasa sa vina sa ma ia. a strambat copilaresc din buze privind pamantul. Nici nu se gandise la un posibil viol, nu prea parea tipul acela de baiat, in filme baietii inocenti ucideau fetele, deci n-avea cum s-o violeze. Il analiza putin si isi musca buza inferioara.
Nu ca m-ar supara asta. si-a dat cu o palma peste frunte. Numai la tampenii se gandea. Inspira si expira incet calmandu-se, probabil era mai rosie in obraji decat regina rosilor.
-Bine! Urca, merg cu tine oriunde vrei, dar daca da Sfantul sa facem accident, ma transform in fantoma si vin si te bantui, n-o sa scapi de mine, o sa fac lumea sa te creada nebun. a dat ganditoare din umeri.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Just a game, please  Empty
MesajSubiect: Re: Just a game, please    Just a game, please  Empty

Sus In jos
 
Just a game, please
Sus 
Pagina 1 din 10Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Summer Camp :: Terenul de fotbal-
Mergi direct la: